Boost Your Immune System With These Tasty Fruits

As we face the global pandemic, keeping your immune system in check is more important than ever. A healthy diet can help you accomplish that task, and here’s a couple of tasty fruits that should be on your menu these days.

Citrus Fruits

Citrus fruits are one of the best sources of Vitamin C and you won’t struggle adding them to your diet, since you can choose between oranges, tangerines, lemons, and many more options.

View this post on Instagram

Období karantény 😷 je pro nás všechny náročné, někteří se nevyhneme ani onomu strašákovi s názvem koronavirus. Každý na to máme jiný názor, někdo panikaří, jiní jej považují za obyčejnou chřipku,🤧 některým je to zkrátka jedno a neřeší to. Jak mám ve zvyku, přináším několik skvělých ☘bylinek, které určitě nenahrazují klasické chemické léky, ale pokud tyto bylinky pravidelně konzujume, může nám to s různými viry a bakteriemi jen pomoci.🌸 Třapatka nachová 🌹(echinacea) je velmi známá bylinka, za poslední roky se stala velmi komerční, pokud je něco s echinaceou, lidé na to slyší a přípravek s radostí kupují, ovšem ne vše je takové, jak vypadá, tak si důkladně přečtěte složení, než koupíte například přípravek z drogerie, lékarny apod. Echinacea obsahuje fenolové složky odvozené od kyseliny kofeinové, dalé obsahuje echinocein, aklylamidy a izobutylamidy. 🥦Zvyšuje odolnost proti infekcím, jako jedna z mála je účinná též proti virům (antibiotika jsou účinna jen proti bakteriím). Zvyšují tvorbu a aktivitu lymfocytů. Tyto buňky požírají🍔 choroboplodné zárodky. Nebyly prokázané žádné vedlejší účinky. Grepové jádro 🍊- Ano, čtete dobře, klasické grepové jádro je silné přírodní antibiotikum, někteří věří, že je účinnější než klasický česnek. Obsahuje vysoký počet bioflavonoidů, ty pomáhají vychytávat a likvidovat volné radikály v organismu. Napomáhá při infekcích horních dýchacích cest, posiluje imunitu a udává mikrobiální rovnováhu. Látky, které se v semenech grepu nacházejí slouží jako prevence proti nachlazení. 🤠Na zevní použití je ideální použít olej z grepových semínek. Lze použít i při 👩‍🌾vypadávání vlasů, redukci pocení nohou a napomáhá léčit záněty v dutině ústní včetně zubních kazů. Dá se tedy užívat zevně i vnitřně. 👩🏼‍💼Bylinných pomocníků je nespočet, ty další si řekneme v dalším příspěvku. Budeme se bavit o Benediktu lékařském a květech černého bezu. Všem přeji pevné zdraví za celý tým VB.😍😍😊🌱 #koronavirus #karantena #bylinky #echinacea #grep #herbs #grapefruit #nemoc #imunita #zdravi

A post shared by Veselé bylinky (@vesele_bylinky) on

Kiwis

It’s no secret that Vitamin C is one of the most important immune-boosting nutrients and kiwi is another tasty fruit that contains an abundance of it.

Strawberries

Strawberries are rich in both Vitamin A and Vitamin C, and you probably don’t need extra convincing to add them to the menu.

Cantaloupe

In addition to providing you with a healthy dose of Vitamin C, this fruit will also keep you hydrated since it has a high water content.

Papaya

If you can find papayas at your local market, make sure to buy them, since a single fruit contains 224% percent of the daily recommended amount of Vitamin C!